۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۵
کد خبر: ۶۹۳۶۰۰
پ
محمد ناصر العاطفی در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار اعلام کرد که متجاوزان در یمن شکست خورده‌اند و چاره‌ای جز اعتراف ندارند.

به گزارش خبرگزاری رسا، سرلشکر «محمد ناصر العاطفی» وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در گفت‌وگو با روزنامه الاخبار اعلام کرد از اظهار اینکه «متجاوزان یمن واقعاً شکست خورده‌اند» تردیدی نداریم و آزادسازی شهر مأرب در یمن مسئله زمان است.

وزیر دفاع در دولت نجات ملی یمن در خصوص توصیف یمن پس از شش سال و نیم جنگ اعلام کرد که دلاورمردان ارتش و «کمیته‌های مردمی» و همراه با آنان همه ملت آزاده و شریف از تمامی مناطق یمن توانستند در سراسر صحنه عملیاتی یمن پیروزی‌های بزرگی را در برابر متجاوزان و مزدوران به دست آورند. متجاوزان برای هفتمین سال متوالی شکست را تجربه می‌کنند و ما درگیر یک رویارویی تاریخی و سرنوشت‌ساز در برابر استراتژی خصمانه‌ای هستیم که ابزارهای خود را در منطقه و داخل کشور برای اجرای برنامه‌های اشغالگری مخرب انتخاب کرده است. بدین ترتیب فرمانده «عبدالملک الحوثی» برای خنثی کردن اهداف متجاوزان، گزینه‌های راهبردی را برای مردم ما و نیروهای مسلح دولت صنعاء مطرح کرد که شامل تحمیل حاکمیت ملی کامل، آزاد و مستقل بر یمن است و این به معنای اخراج همه مزدوران، اشغالگران و متجاوزان از سرزمینمان است.

وی در ادامه تأکید کرد: ما امروز با مفهوم استراتژیک نظامی به تمام جهان اعلام می‌کنیم که مزدواران و متجاوزان در مقابل یمن شکست خورده‌اند. متجاوزان نیز به این باور رسیده‌اند که شکستشان حاصل شده و چاره‌ای جز اعتراف ندارند. تا جایی که رهبران کشورهای خلیج فارس به ائتلاف متجاوز عربی توصیه کردند که قبل از از دست دادن مابقی منابع و سرمایه خود در این جنگ، شکست خود را بپذیرند و به آن اعتراف کنند.

محمد الناصر العاطفی در ادامه تأکید کرد که آمریکا و عربستان از آزادسازی مأرب به دست نیروهای صنعاء می‌ترسند؛ چراکه آنها نگرانند منافع نفت و گاز خود را در مأرب از دست بدهند و این حقیقت روشنی است که دیگر بر کسی پوشیده نیست. اما ما در سرزمین خود و در چارچوب مسئولیت ملی و حاکمیتی خود هستیم و مأرب و هر منطقه اشغالی یمن به حاکمیت یمن باز خواهد گشت.

وی درخصوص تعامل قبیله‌ای با ابتکار «انصارالله» برای در امان ماندن شهر مأرب از جنگ و همچنین سکوت بین‌المللی در مورد آن اعلام کرد که این ابتکار در وهله اول بشردوستانه است و بسیاری از شیوخ و مقامات اجتماعی در مأرب به آن پاسخ دادند و از حمایت گسترده مردمی برخوردار شد؛ زیرا در خدمت منافع عمومی ملت مأرب و همه ملت یمن است. همچنین سکوت بین‌المللی نتیجه تصمیم صهیونیستی ـ آمریکایی ـ انگلیسی است که توانست با پول و نفوذ خود سازمان ملل را به ابزاری برای تأمین منافع خود تبدیل کند.

این مقام در دولت نجات ملی تأکید کرد: هر وجب از خاک یمن ما، چه در جزایر، بنادر یا استان‌ها، تا زمانی که به ما بازگردانده نشود، آرام نخواهیم گرفت.

محمد الناصر العاطفی در مورد نجات آوارگان در مجاورت شهر مأرب گفت: ما نگران جان آوارگان هستیم اگر چه دشمنان و مزدوران از آن‌ها به عنوان ابزاری برای فشار علیه ارتش و کمیته‌های مردمی استفاده می‌کنند اما ما به مفاد حقوق بشردوستانه بین‌المللی در مورد غیرنظامیان و آوارگان متعهد و پایبند هستیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین