۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۶۹۷۱۰۳
پ
نهمین شماره دوفصلنامه علمی – پژوهشی «فقه حکومتی» به صاحب امتیازی مرکز پژوهشی مبنا بر روی پیشخوان فضای مجازی قرار گرفت.

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا، این دوفصلنامه که به موضوعات و مباحث مرتبط با فقه حکومتی و مردم سالاری دینی می‌پردازد به همت مرکز پژوهشی مبنا و با مقالاتی از اساتید، پژوهشگران و نخبگان این حوزه منتشر شد.

این گزارش با اشاره به عناوین مقالات شماره ۰۹ این دوفصلنامه می افزاید: «مبانی فقهی انقلاب مشروطه در اندیشۀ سیاسی آیت‌الله نائینی (بهمن زارعی؛ سیدجواد ورعی)»، «نظریۀ ولایت فقیه در اندیشۀ فقهای شیعه (دورۀ آل‌بویه و ایلخانی) (سیدمرتضی نوعی باغبان؛ طاهره رحیم‌پور ازغدی)»، «مبانی و گسترۀ مشارکت مردم در دولت اسلامی (محمدتقی دشتی؛ پوریا ناصری)»، «بررسی قیمت دستوری در فقه اسلامی (فراست محمدی بلبان آباد)»، «پژوهشی در حکم فقهی تبعیت از قانون حکومتی (حسین کریمی)» و «آخوند خراسانی، عقل و عقلانیت دینی (سجاد جنابادی) » از جمله برخی از عناوین مهم این دوفصلنامه فقه حکومتی است.

لازم به ذکر است: اساتید و پژوهشگران محترم می‌توانند جهت ارسال مقاله یا دسترسی به فایل تمام متن شماره جدید و آرشیو مجله به سامانه دوفصلنامه فقه حکومتی به نشانی http://fh.smhi.ir مراجعه کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین