۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۶:۴۴
کد خبر: ۷۱۶۹۹۲

صدای چند انفجار در اطراف شهر بندری طرطوس سوریه شنیده شد

صدای چند انفجار در اطراف شهر بندری طرطوس سوریه شنیده شد
صدای چند انفجار در اطراف شهر بندری طرطوس سوریه به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری رسا به نقل از   گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، سانا خبرگزاری رسمی سوریه نیز ضمن تأیید شنیده شدن صدای این انفجارها خبر داد در حال بررسی این مسئله است.

خبرنگار این خبرگزاری در طرطوس بعد از دقایقی اعلام کرد، پدافند هوایی سوریه به اشیای پروازی مهاجم واکنش نشان دادند.

برخی از منابع سوریه هم اعلام کردند، حمله هوایی علیه منطقه الرادر در جنوب طرطوس به وقوع پیوسته است و این منطقه مورد تهاجم رژیم صهیونیستی قرار گرفته است.

شماری از رسانه‌های عبری‌زبان نیز در حال انتشار تصاویر ویدیویی از این تهاجم هستند.

منابع آگاه مخالفان دولت بشار اسد مدعی شدند هدف از این تهاجم یک پایگاه هوایی ارتش سوریه بود که دست‌کم 7 کشته در پی داشته است.

خبرنگار المیادین نوشت تهاجم اخیر علیه طرطوس توسط جنگنده‌های صهیونیستی و از داخل حریم هوایی لبنان انجام گرفته است.

گفتنی است بندر طرطوس و مناطق اطراف آن تحت کنترل ارتش روسیه است.

خبرنگار سانا نوشت پدافند هوایی سوریه به اهداف متجاوز در آسمان طرطوس و نیز در آسمان رشته‌کوه قلمون در نزدیکی مرز با لبنان واکنش نشان داده است.

یک منبع آتش‌نشانی طرطوس به خبرگزاری رسمی سوریه گفت: آتش‌سوزی‌های به‌وجودآمده از تهاجم دشمن صهیونیستی مهار و خاموش شده است.

یک منبع نظامی هم در این رابطه اعلام کرد، حدود ساعت 20 و 50 دقیقه به‌وقت محلی، دشمن صهیونیستی تجاوز هوایی خود را با شلیک یک مجموعه از موشک‌ها از طرف جنوب شرقی بیروت انجام داد.

هدف از این تهاجم برخی از نقاط در ریف دمشق بود و همزمان با آن تهاجمی را هم از طرف دریا انجام و در تهاجم دوم نقاطی از جنوب استان طرطوس را هدف قرار داده بود که در هر دو مورد پدافند هوایی به مقابله با موشک‌های متجاوز پرداخته برخی از آنها را سرنگون کردند که منجر به شهادت سه نظامی سوری و زخمی‌شدن سه نفر دیگر شد و تلفات مادی هم به‌همراه داشت.

انتهای پیام/*+

ارسال نظرات