۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۶
کد خبر: ۷۳۰۸۶۲
مدیر کل سنجش و پذیرش جامعه الزهرا:

آزمون ورودی جامعه الزهرا برگزار می‌شود

آزمون ورودی جامعه الزهرا برگزار می‌شود
مدیر سنجش و پذیرش جامعه الزهرا(س) از برگزاری آزمون ورودی این نهاد حوزوی در ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۱۹ اسفند خبر داد.

به گزارش سرویس حوزه و روحانیت خبرگزاری رسا، سرکار خانم ارمکان، مدیرکل سنجش و پذیرش در گفتگویی ،ضمن تبریک ایام ولادت منجی عالم بشریت حضرت بقیه‌الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه اظهار داشت: آزمون ورودی جامعه الزهرا علیهاالسلام برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ روز جمعه ۱۹ اسفندماه از ساعت ۱۰ صبح در سه مقطع سطح دو، سه و چهار و بازپذیری ویژه داوطلبان ایرانی و غیرایرانی به‌صورت هم‌زمان در قم (جامعه الزهرا علیهاالسلام) و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه آزمون امسال در همه مقاطع به صورت حضوری و چهارگزینه‌ای خواهد بود، ادامه داد: کارت ورود به جلسه آزمون از روز ۱۳ اسفندماه در سامانه سنجش و پذیرش به نشانی https://paziresh.jz.ac.ir/ در اختیار داوطلبان قرار گرفته است.

مدیرکل سنجش و پذیرش با اشاره به این‌که در آزمون امسال حدود چهار هزار داوطلب در سه مقطع به رقابت علمی با هم می‌پردازند، افزود: برای سال تحصیلی ۱۴۰۳ - ۱۴۰۲ در مقطع سطح سه، ۱۶ رشته و در مقطع سطح چهار، ۶ رشته تحصیلی ارائه شده است.

وی ادامه داد: پس از برگزاری آزمون، دو برابر ظرفیت ورودی پذیرش می‌شوند و کسانی که موفق به کسب امتیاز لازم در مصاحبه حضوری شوند پذیرش نهایی خواهند شد.

خانم ارمکان زمان اعلام نتایج آزمون کتبی را ۵ اردیبهشت اعلام کرد و گفت: داوطلبان محترم اخبار و اطلاعیه‌ها را تا زمان اعلام نتایج و پس از آن از سامانه سنجش و پذیرش دنبال کنند. همچنین پس از اخذ کارت ورود به جلسه، به نشانی مراکز آزمون به‌ویژه در مراکز استان‌ها توجه کنند تا در روز آزمون به مشکلی برنخورند.

وی در پایان به داوطلبان توصیه کرد تا یک ساعت قبل از آزمون در محل برگزاری حضور داشته باشند.

لازم به ذکر است، نمونه سؤالات آزمون ورودی سال گذشته در سامانه سنجش و پذیرش بارگذاری شده تا داوطلبان با نوع سؤالات آزمون ورودی آشنا شوند.

ارسال نظرات