۰۹ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۷۴۲۷۹۸
حجت الاسلام مرویان مطرح کرد؛

ازتوسعه فرهنگ کتاب و تولید علم تا تقویت پژوهش در نمایشگاه کتاب حوزه

ازتوسعه فرهنگ کتاب و تولید علم تا تقویت پژوهش در نمایشگاه کتاب حوزه
خراسان رضوی - عضو هیئت علمی دانشگاه علوم اسلامی رضوی توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، تولید علم و نوآوری و تقویت پژوهش را از ثمرات برگزاری نمایشگاه کتاب حوزه دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در خراسان رضوی، حجت الاسلام سید محمود مرویان حسینی، عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی پیرامون هشتمین نمایشگاه تخصصی کتب حوزوی و معارف اسلامی ضمن تقدیر از این جریان رو به رشد و هرساله این حوزه در برپایی نمایشگاه کتاب، گفت: برگزاری این‌ نمایشگاه و استمرار این حرکت در سال های مختلف سبب توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی گفت: نمایشگاه کتاب بازاری است که محققان، مولفان، پژوهشگران و محققان و از سوی دیگر علاقه مندان به عرصه کتاب و دانش پژوهان حوزوی حضور پیدا می کنند و با آثار پژوهشی ارائه شده و تازه های نشر آشنا می شوند.

وی با بیان اینکه پژوهشگران، محققان و مولفان نیز در نمایشگاه با نیازهای مخاطبان خود آشنا می شوند، گفت: تداوم برپایی نمایشگاه مهم و ارزشمند است.

حجت الاسلام مرویان حسینی با تأکید بر انتخاب مکانی با دسترسی راحت برای نمایشگاه، گفت: در این‌ نمایشگاه ناشران زیادی شرکت کردند که بسیار ارزشمند است اما برخی ناشران برای استادان، طلاب و عموم مردم آثار و پژوهش های ممتازی دارند، بنابراین شایسته است برای مجموعه این ناشرها، امتیاز متفاوتی در نظر گرفته و حمایت بیشتری از آن ها شود تا خدمت بهتری ارائه کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه رضوی بیان داشت: نمایشگاه باید از ناشرها بخواهد در انتخاب مسئول غرفه ها دقت کنند، زیرا در نمایشگاه های تخصصی فروشنده باید اطلاعات کاملی در مورد کتاب های آن غرفه و انتشارات خود داشته باشد.

وی افزود: استمرار این نمایشگاه ها موجب تقویت پژوهش، تولید علم و نوآوری علمی در حوزه است و آنچه به عنوان جریان زنده علمی دین از حوزه انتظار داریم را تثبیت می کند./933/

ارسال نظرات