۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۴
کد خبر: ۶۹۶۴۵۱
پ
به همت مؤسسه بوستان کتاب؛
کتاب «حدیث سهر (نکات ناب و خاطرات شنیدنی از عارفان، حکیمان و اندیشمندان)» به کوشش وحید واحدجوان به همت مؤسسه بوستان کتاب به چاپ رسید.

به گزارش سرویس کتاب و نشر خبرگزاری رسا،‌ کتاب «حدیث سهر (نکات ناب و خاطرات شنیدنی از عارفان، حکیمان و اندیشمندان در بیان آیت الله حسن رمضانی)» به کوشش وحید واحدجوان به همت مؤسسه بوستان کتاب در 544 صفحه منتشر شد.

حدیث سهر دفتری است مشحون از نکات ناب علمی و خاطرات شیرین و شنیدنی از عارفان، حکیمان، اندیشمندان، آگاهان، بیداردلان و صالحانی که پندار و رفتار و کردار آنان مایه بیداری دل و روشنی ضمیر و پاکی روح و اندیشه است و با کمال فروتنی و اخلاص در اختیار دوستداران علم و معرفت و پاکی قرار گرفته و بیداری و سعادت را برای آنان آرزومند است.

این اثر سعی دارد در مرحله نخست، شخصیت های تاثیر گذار علمی، عملی، فلسفی و عرفانی را به تشنگان زلال حکمت و معرفت و عاشقان پاکی و طهارت بیشتر بشناساند و در مرحله دوم، ابهام ها و شبهه هایی که به سبب عدم آشنایی و کمی اطلاع در ذهن بسیاری از افراد، درباره آنان نقش بسته و مشکلاتی به وجود آورده و نیز مانع بهره گیری از زندگی علمی و عملی آنان شده است، بزداید و بدینسان راه را برای تاثیرپذیری از انسان های آگاه و بیدار، هموار نموده و به سهم خود مقدمات تنبه و بیداری افراد مستعد کمال و جویای حقیقت را فراهم آورد.

از جمله عارفان، حکیمان و اندیشمندانی که نکات ناب و خاطرات شنیدنی در خصوص آنان در این اثر ذکر شده است، می توان به محی الدین ابن عربی، صدرالدین قونوی، جلال الدین محمد بلخی(مولوی)، سید حیدر آملی، ابوعلی‌سینا، خواجه نصیرالدین طوسی، صدرالمتالهین شیرازی، علامه سید علی آقا قاضی، علامه رفیعی قزوینی، امام روح الله خمینی، علامه سید محمد حسین طباطبایی، آیت الله شهید مرتضی مطهری، علامه حسن حسن زاده آملی، آیت‌الله سیدرضا بهاءالدینی، آیت الله عبدالله جوادی آملی، آیت الله میرزا هاشم آملی، شیخ احمد کافی، آیت الله سید علی خامنه ای، آیت الله سیدعلی سیستانی، آیت الله ناصر مکارم شیرازی، آیت الله محمد فاضل لنکرانی، آیت الله محمد ابراهیم جناتی و استاد محمد مهدی مهندسی اشاره کرد.

علاقه مندان جهت خرید اینترنتی این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی www.bustaneketab.ir مراجعه نمایند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین