۱۰ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۲:۲۸
کد خبر: ۷۳۵۳۸۱
پ
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قم:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم تأکید کرد که برای رسیدن به مرتبه تعالی امامان جماعت، لازم است تا مسجد جامعه پرداز در جامعه نهادینه و پیاده‌سازی شود.

به گزارش سرویس حوزه و رحانیت خبرگزاری رسا،  حجت الاسلام مرتضی شعبان زاده در همایش ائمه جماعات غرب استان قم در سالن همایش‌های غدیر، افزود: برگزاری این همایش‌ها با هدف یافتن راه‌های اساسی در ارتقای مساجد شکل گرفته است.

وی با اشاره به ضرورت تعالی شبکه امامان جماعات، خاطرنشان کرد: برای رسیدن به مرتبه تعالی امامان جماعت، باید اصل مسجد جامعه پرداز در جامعه نهادینه و پیاده‌سازی شود.

حجت الاسلام شعبان‌زاده با اشاره به ضرورت نوسازی شبکه امامان جماعت، خاطرنشان کرد: درخواست ما از ائمه جماعات، انتخاب معین و جانشین برای خود است تا امکان اجرایی برنامه‌های تحولی فراهم شود.

وی با اشاره به فعال بودن ۷۰۰ مسجد در سطح استان قم، تصریح کرد: یکی از مشکلات مهم مساجد در این است که به محل حضور خواهران و نقش آفرینی آن‌ها در مسجد و ساختار آن توجه لازم صورت نگرفته است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم اظهار داشت: فصل الخطاب در مسجد امام جماعت است و همه ارکان باید پیرو تشخیص و صلاحدید ائمه جماعات اقدام وفعالیت نمایند.

حجت الاسلام شعبان‌زاده ادامه داد: نوسازی انسانی مساجد و ایجاد بستر برای حضور نوجوانان و جوانان به مساجد باید مورد توجه ارکان مسجد از هیأت امنا گرفته تا کانون‌های فرهنگی هنری و پایگاه‌های مسجد باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم خاطرنشان ساخت: در شرایطی که دشمن با جنگ روایت ا، جنگ اراده و ناامیدسازی به نبرد با ملت ایران آمده باید با جهاد تبیین، جهاد تربیت و اصلاح سبک زندگی‌و بسیج اراده‌ها از طریق مسجد جامعه پرداز توطئه‌های آن‌ها را خنثی کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین