۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۷۵۷۱۹۳

ثبت ۱۱۰ مورد انصراف از سقط جنین در خراسان شمالی

ثبت ۱۱۰ مورد انصراف از سقط جنین در خراسان شمالی
مسئول مرکز نفس (نجات فرزند سالم) در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از ثبت ۱۱۰ مورد انصراف از سقط جنین در استان از ابتدای اجرای طرح نفس در استان تا ابتدای اردیبهشت ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسا، زهرا مقدسی اظهار کرد: مرکز نفس خراسان‌ شمالی تا ابتدای اردیبهشت ماه امسال توانسته ۱۱۰ مورد انصراف از سقط جنین را ثبت کند که از این تعداد ۶۰ نوزاد متولد شدند و بقیه در ماه‌های آینده به دنیا می‌آیند.

وی با بیان مرکز مردمی نفس بهمن ماه ۱۴۰۱ افتتاح شد و در این مرکز به مادرانی که به هر دلیلی به سقط فرزند سالم خود فکر می‌کنند، مشاوره داده و علت این کار ریشه‌یابی می‌شود، بیان کرد: مهم‌ترین و نخستین برنامه مرکز نفس، فرهنگ‌سازی و آموزش مسائل فقهی، قانونی، روحی و روانی و جسمی با استفاده از همه ظرفیت‌های جامعه است. پس از آن، افراد متقاضی سقط عمدی شناسایی و از حمایت‌های تخصصی و عمومی برای انصراف از سقط بهره‌مند می‌شوند.

مسئول مرکز نفس (نجات فرزند سالم) در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی ادامه داد: مرکز نفس در دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی و دانشکده اسفراین راه‌اندازی شده و با هم‌افزایی همه نهادها و اداره‌ها، ذیل قرارگاه جوانی جمعیت به‌صورت جهادی برنامه‌های تخصصی و عمومی را برای تغییر نگرش‌ها درباره فرزندآوری، مشاوره خانواده و حمایت از افراد متقاضی سقط عمدی ارائه می‌کند.

مقدسی تاکید کرد: در صورتی که با خانواده‌ای که قصد سقط جنین سالم خود را دارد مواجهه شدید، قبل از هر اقدامی مرکز نفس را با شماره تماس ۰۹۱۵۶۱۶۰۵۷۷ و ۰۹۹۳۰۸۷۳۸۷۸ و ۵۴-۰۵۸۳۲۲۳۶۵۵۱ به آن‌ها معرفی کنید. به‌جز تلاش برای انصراف از سقط جنین تلاش شده است با کمک دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، بسیج جامعه پزشکی استان، درمانگاه حضرت جوادالائمه (ع) و خیرین، حمایت‌های لازم به این خانواده‌ها تعلق گیرد.

ارسال نظرات