۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۰
کد خبر: ۷۶۰۷۴۲
جلیلی:

سرعت اینترنت باید ۵۰ برابر افزایش پیدا کند

سرعت اینترنت باید ۵۰ برابر افزایش پیدا کند
سعید جلیلی در حاشیه نمایشگاه الکامپ تصریح کرد: سرعت اینترنت موبایل حداقل ۱۰برابر و اینترنت ثابت باید ۵۰برابر افزایش پیدا کند.

به گزارش سرویس سیاسی خبرگزاری رسا، سعید جلیلی نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری  در نشست با فعالان اقتصاد دیجیتال کشور در حاشیه نمایشگاه الکامپ طی سخنانی اظهار داشت: اکنون به‌لحاظ فنی و اقتصادی برای توسعه فیبر نوری مشکلی وجود ندارد لذا فیبر نوری تاکنون 40 درصد پیشرفت داشته است و یکی از مباحث مهم است که باید ادامه پیدا کند و به 100 درصد برسد.

وی افزود: سرعت اینترنت موبایل حداقل 10 برابر و اینترنت ثابت باید 50 برابر افزایش پیدا کند و جزو برنامه‌هایی است که برای آن بررسی‌های لازم انجام گرفته است.

جلیلی با انتقاد از روند تأمین و تخصیص ارز گفت: به‌عنوان نمونه برای تأمین زیرساخت و  تجهیزات، ثبت سفارشی صورت می‌گیرد و قرار است که ارز تخصیص یابد و ممکن است پس از آن در بانک مرکزی 3 تا 4 ماه طول بکشد. وزارتخانه‌های صمت، کشاورزی، بهداشت و بانک مرکزی باید در زمینه تخصیص ارز ورود کنند و  فرآیند تأمین و تخصیص ارز نباید طولانی بشود.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: در برنامه هفتم توسعه جایگاه ویژه‌ای برای فناوری اطلاعات در نظر گرفته شده است و دولت باید فناوری اطلاعات را از سهم 7.9درصدی به 15 درصد در 5 سال آینده برساند.

وی عنوان کرد: دولت باید بتواند بستری را ایجاد کند که هر کسی نقش خودش را به بهترین شکل ایفا کند و منظور ما از دولت نقش‌آفرین این است؛ البته مقاومت‌هایی در این زمینه صورت می‌گیرد و جاده هموار برای این کار وجود ندارد.

نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری خاطرنشان کرد: در هشت سال منتهی به سال 1400، رشد کشور منفی و صفر شد و به متوسط هفت‌دهمِ درصد رسید، جبران این عقب‌ماندگی باید با رشد جهش‌گونه صورت گیرد.

جلیلی با اشاره به شعار انتخاباتی خود گفت: وقتی از یک جهان فرصت سخن می‌گوییم حتماً یکی از آنها فرصت اقتصاد دیجیتال و فضای مجازی است و باید از این فرصت‌ها استفاده حداکثری کرد، تا این فرصت در بخش‌های مختلف از جمله اقتصاد، تجارت، صنعت حتی فرهنگ و آموزش پرورش نیز خود را نشان دهد و دولت در این میان باید نقش حکمرانی داشته باشد زیرا میان آحاد مردم ظرفیت‌هایی وجود دارد و اینها فرصتی برای دولت محسوب می‌شود.

ارسال نظرات