۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۱۵:۴۲
کد خبر: ۷۶۰۷۷۷

بیش از ۳۰۰۰ امامزاده میزبان برنامه‌های دهه اول ماه محرم می‌شوند

بیش از ۳۰۰۰ امامزاده میزبان برنامه‌های دهه اول ماه محرم می‌شوند
معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه از حمایت از ۱۵۰ هیأت شاخص در تهران و دیگر استانها خبر داد و گفت: امسال در دهه اول ماه محرم در بیش از ۳ هزار امامزاده مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) برگزار می شود.
 
به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، حجت‌الاسلام غلامرضا عادل، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه طی سخنانی در نشست صمیمی با وعاظ و مادحین کشوری که امروز ۱۱ تیرماه در آستان شیخ صدوق(ع) شهرری برگزار شد، گفت: با توجه به اهتمامی که نماینده محترم ولی فقیه و ریاست سازمان اوقاف و امور خیریه نسبت به برگزاری مراسم عزاداری در ایام شهادت سیدالشهدا(ع) دارند، در آستانه ورود به ماه محرم، فرصت را مغتنم می‌دانیم و همه ساله در این ایام، نشست صمیمی با حضور بزرگوارانی که در عرصه ستایشگری اهل بیت(ع) جریان‌ساز هستند برگزار می‌شود و رهنمودهایی که ارائه می‌شود چه در ایام ماه محرم و چه در دیگر ایام سال در بقاع متبرکه برای ما راهگشا بوده است.
 
وی با اشاره به فعالیت ۱۲۰۰ مرکز افق در امامزادگان شاخص کشور اظهار کرد: فعالیت‌های فرهنگی، قرآنی و اجتماعی شاخص در ایام محرم در این مراکز که از نظر ظرفیت و پذیرش زائر از فضای قابل توجهی برخوردارند انجام می‌شود.
 
حجت‌الاسلام عادل افزود: امسال در دهه اول ماه محرم در بیش از ۳ هزار امامزاده مراسم عزاداری برگزار می‌شود. هیأت‌های مذهبی در دهه اول ماه محرم در بیش از ۱۱۰۰ امامزاده اجرای برنامه دارند و در دیگر ایام سال نیز ۷۰۰ هیأت شاخص در بقاع متبرکه استقرار دارند.
 
وی عنوان کرد: از محل موقوفاتی که برای عزاداری امام حسین(ع) وقف شده در سال گذشته بیش از ۹ هزار هیأت مذهبی مورد حمایت قرار گرفتند. امسال نیز علاوه بر تقویت برنامه‌های بقاع متبرکه، حمایت از ۱۵۰ هیأت شاخص در تهران و استان‌ها در دستور کار قرار دارد. معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه تصریح کرد: در ادامه برنامه‌های محرم، در ایام اربعین نیز بالغ بر ۳۵۰ موکب در مسیر زائران و مرزها در نظر گرفته شده است که گروه‌های جهادی و هیأت امنای امامزادگان در این مواکب به ارائه خدمات می‌پردازند. 
 
همچنین موکب‌هایی از سوی امامزادگان و سازمان اوقاف در اعتاب مقدس برپا می‌شود که ۷ هزار خادم افتخاری و ۹۰۰ مبلغ در کنار ذاکران و قاریان در این مواکب حضور دارند و به عشق سیدالشهدا(ع) برنامه‌های اربعین را پیش می‌برند.
ارسال نظرات