۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۴
کد خبر: ۶۷۵۱۳۲
پ
حجت الاسلام وطن خواه گفت: با راهنمایی و مشورت از کارشناسان دین و اهل علم می شود آفات و آسیب در فضای مجازی کمتر شود.

حجت الاسلام حسن وطن خواه استاد درس اخلاق حوزه، در موضوع زیست مومنانه در فضای مجازی به خبرنگار سرویس فرهنگی خبرگزاری رسا گفت: شخصی که وارد فضای مجازی می شود در ابتدا باید نیت و هدف خود را مشخص کند تا مورد آسیب و آفات اجتماعی واقع نشود، مانند انحرافات جنسی، فکری، ذهنی، روحی، که در شبکه های ارتباطی و اجتماعی فضای مجازی وجود دارد.

وی افزود: با راهنمایی و مشورت از کارشناسان دین و اهل علم، می شود آفات و آسیب در فضای مجازی کمتر شود و این این راهنمایی و مشاوره باید در همه عرصه های زندگی مانند دین، اخلاق، معرفت، و... قرار گیرد تا جوّ مسموم حاکم بر فضای مجازی سالم گردد.

استاد اخلاق حوزه در پاسخ سئوال خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی رسا مبنی بر راهکار مناسب در زمینه زیست مومنانه در فضای مجازی خاطر نشان کرد: مبلغان و کارشناسان دینی باید در این عرصه وارد شوند و صحنه را خالی نگذارند تا موجب سوء استفاده دشمن شود و مسئولان مربوطه باید از طریق محدودیت و فیلترینگ، شرایط زیست مومنانه در این فضا را فراهم کنند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین