۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۲
کد خبر: ۶۷۹۴۷۴
پ
حجت الاسلام حسینی نیاز گفت: یکی از دلایل رشد امثال شهید مطهری عدم اکتفا به حجره های حوزه است و اینگونه افراد علومی را که در حوزه فراگرفته را در جامعه کاربردی می کنند.

حجت الاسلام سید محمد حسینی نیاز در گفت و گو با خبرنگار سرویس فرهنگی و اجتماعی خبرگزاری رسا، با اشاره به شخصیت ممتاز علمی شهید مطهری گفت: یکی از اصلی ترین تاثیرات آرای شهید مطهری بر فضای حوزه علمیه پس از انقلاب روی آوردن فضای حوزه علمیه به سمت علوم عقلی و فلسفی بود و این جریان  انگیزه ای برای پاسخ به شبهات روز که یکی از رسالت های اصلی تفکرات شهید مطهری است مبدل گردید.

وی در ادامه با اشاره به سیره علمی و اخلاقی شهید مطهری افزود:  سیره شهید بگونه ای بود که بحث علوم عقلی پویا،کارآمد و کاربردی شود و شهید در هر حوزه ای ورود کردند موفق و تاثیرگذار بودند؛ شهید مطهری برای پاسخ به شبهات و نیاز جامعه از همه ظرفیت ها حتی قصه گویی استفاده کردند، در کنار اخلاص  شهید از بنیۀ علمی قوی برخوردار بودند، مشهور است که برای یک سخنرانی چندین ساعت مطالعه کرده و نتیجه تلاش های علمی، اخلاص و پشتوانه شهید مطهری کتبی شد که تا به امروز پاسخگوی نیاز جامعه است.

مدرس حوزه علمیه با اشاره به ظرفیت حوزه علمیه در علوم انسانی ابراز داشت: یکی از ظرفیت های نهفته حوزه علمیه  نخبه پروری است، اما اکتفا نکردن به علوم حوزوی باعث می شود افراد رشد جهشی پیدا کنند، یکی از دلایل رشد امثال شهید مطهری عدم اکتفا به حجره های حوزه است و اینگونه افراد علومی را که در حوزه فراگرفته را در جامعه کاربردی می کنند.

حجت الاسلام حسینی نیاز با اشاره به  حضور فعال در فضای مجازی اظهار داشت: اگر شهید مطهری امروز در بین ما بودند نسبت به دغدغه های فرهنگی رهبر معظم انقلاب چند کار را انجام می دادند که مهم ترین آن ها تشکیل ارتش سایبری و پاسخ به مسائل روز و تولید محتوای فعال است؛ حضرت آقا فرمودند امروز ذکر مستحبی بعد از نماز حضور در فضای مجازی است و برای حضور فعال نیاز به  نیرو و کار تشکیلاتی است تا موازی کاری نشود و رسالت این ارتش سایبری باید تولید محتوای فعال و پاسخ به مسائل روز باشد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین