۰۳ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۶
کد خبر: ۶۴۰۹۸۶
پ
آیا آمریکا در انتشار ویروس کرونا نقش دارد؟
آمریکا سابقه اقدامات تروریستی میکروبی و بیولوژیک را در کارنامه خود دارد، نگاهی به کارنامه سازمان سیا این ادعا را ثابت می‌کند.

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی خبرگزاری رسا، آمریکا سابقه اقدامات تروریستی میکروبی و بیولوژیک را در کارنامه خود دارد، نگاهی به کارنامه سازمان سیا این ادعا را ثابت می‌کند.

رژیم آمریکا هرجا که توانایی رویارویی مستقیم با طرف مقابل را نداشته باشد، دست به ترور می‌زند،‌ یک نمونه تازه از رفتار غیر قانونی و تروریستی آمریکا، ترور سردار شهید سلیمانی و ابو مهدی المهندس بود که در یک عملیات تروریستی در بغداد، سردار دلاور ایران اسلامی را به شهادت رساند.

در ماهیت تروریست بودن رژیم ایالات متحده هیچ تردیدی وجود ندارد. ترورهای ترکیبی در دستور کار سازمان‌های تروریستی این رژیم گنجانده شده و هر جا که نیاز باشد عمل می‌کند. فیدل کاسترو رهبر فقید کوبا، از گزند ترورهای سازمان سیا در امان نبود اما هیچیک از ترورهایی که سازمان سیا برای از بین بردن او به کار برد، به نتیجه نرسید. کاسترو در زمان حیات خود بارها از سوی سازمان سیا با تهدید ترور میکروبی و شیمیایی روبرو شد.

در یکی از عملیات‌های ترور میکروبی و شیمیایی، در یکی از سفرهای او واکسی را در مجموعه هیئت همراه کاسترو نفوذ داده بودند که در صورت استفاده فیدل کاسترو از آن، ریش و موهای او می‌ریخت و قرار بر این بود که این واکس هنگام سخنرانی او به کار گرفته شود.

توجه به این نکته حائز اهمیت است که نوع جنگ‌هایی که آمریکایی‌ها در دنیا به راه می‌انداختند تغییر کرده و از جنگ سخت به جنگ‌های ظاهراً نرم تغییر ماهیت داده اما نتیجه جنگ‌های ترکیبی آمریکا در دنیا همان کشتار و جنایتی است که از جنگ سخت حاصل می‌شود.
اگر تا پیش از این آمریکایی‌ها برای رسیدن به اهداف خود در منطقه‌ و کشوری جنگ راه می‌انداختند، اکنون با هزینه کمتر برای خود و هزینه بالا برای کشور و جامعه هدف، جنگ‌هایی را ندارک دیده‌اند که به آنها جنگ میکروبی و بیولوژیکی گفته می‌شود. مراکز تحقیقاتی پنتاگون و سازمان سیا در بخش پزشکی، با تولید میکروب‌ها و ویروس‌های بیماری زا، کشورهایی که از نظر آمریکا در محور دشمنان رژیم ایالات متحده قرار دارند، هدف این جنگ هستند.
حتی آمریکا برای این که دنیا را هر چه بیشتر درگیر کند، ویروس بیماری‌هایی را تولید می‌کند تا ضمن آن که مردم دنیا را در یک هراس همیشگی قرار دهند،‌ مردم و دولت‌ها را به خود وابسته کند. سازمان‌های مرتبط با این مسئله پیش از آن که ویروس را منتشر کنند، واکسن آن را تولید می‌کنند،‌ تا ضمن جلوگیری از انتشار آن در کشور خود، کشورهای درگیر آن بیماری واگیردار و کشنده را وادار به خریداری آن واکسن کنند. طبیعی است که چنین واکسن‌هایی با قیمت گزاف در اختیار کشورهای نیازمند قرار می‌گیرد و البته همه نیاز آنها بر طرف نمی‌شود. اکنون که چین درگیر ویروس «کرونا» شده است، دور از ذهن نیست که به خاطر دشمنی آمریکا با چین، این ویروس در این کشور پخش شده باشد.
چین اکنون در جایگاه یک کشور بزرگ با جمعیت و وسعت زیاد که سومین کشور دنیا از نظر وسعت است، از کشورهایی است که مقابل سیاست‌های امریکا قرار دارد.

جنگ تجاری آمریکا با چین، جنگ اقتصادی، تحریم‌هایی که علیه این کشور اعمال کرده،‌ جنگ تعرفه‌ها و تقابلی که میان این دو کشور وجود دارد، می‌تواند دلیل محکمی برای اقدام آمریکا علیه چین در یک جنگ بیولوژیکی باشد.
شرایط چین پس از انتشار ویروس کرونا بر اساس آنچه که رئیس جمهور این کشور هشدار داده بسیار وخیم است، ده‌ها نفر جان باخته‌اند و هزاران نفر نیز به این ویروس مبتلا گشته‌اند. میلیون‌ها چینی در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا هستند که اگر اقدامات پیشگیرانه مؤثر انجام نشود، علاوه بر مرگ تعداد زیادی از مردم این کشور،‌ ویروس به دیگر کشورها سرایت خواهد کرد.

البته وزیر بهداشت چین اعلام کرده است که واکسن ویروس کرونا در این کشور تولید شده که البته نشان از قابلیت پزشکی این کشور دارد اما هر کشوری قادر نخواهد بود برای مقابله با چنین حملات ویروسی بتواند واکسن آن را تولید کند. آمریکا در تولید ویروس‌های بیماری زا قابلیت ویژه‌ای ندارد، هر کشوری می‌تواند در مراکز بیولوژیک خود دست به چنین کاری بزند،‌ اما چنین رفتارهای جنایتکارانه‌ای تنها از سوی رژیمی چون آمریکا بر می‌آید، چرا که ماهیت این رژیم بر اساس ترور و تروریسم بنا نهاده شده است.
آمریکایی‌ها برای آن که در میان مردم جهان رعب و وحشت ایجاد کنند حتی در هالیوود دست به تولید فیلم‌های با مضمون جنگ بیولوژیکی می‌زنند، فیلم‌هایی که شاید در برخی از صحنه‌های آن انتقاداتی هم به سیاست‌های حاکمان خود دیده شود، اما اصل داستان چنین فیلم‌هایی بر اساس ایجاد یک فضای ابرقدرتی دذر دنیا است تا جهان را در رعب وحشت از حاکمیت آمریکا در دنیا نشان دهد.

اکنون که رژیم آمریکا دشمنی‌های خود را با جمهوری اسلامی ایران پس از ترور سردار سلحشور حاج قاسم سلیمانی به اوج خود رسانده است، سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با موضوع جنگ میکروبی و بیولوژیکی همچون سازمان پدافند غیر عامل وزارت بهداشت و یگان‌های پزشکی نیروهای مسلح کشورمان باید در این زمینه هوشیارتر باشند تا از تکرار ویروس کرونا در کشور جلوگیری شود که قطعاً این نهادهای مرتبط تاکنون تدابیر لازم را اندیشیده‌اند. رژیم آمریکا که نشان داده به قوانین و پیمان‌های بین‌المللی پایبند نیست و تاکنون از چندین پیمان بین‌المللی بیرون آمده است،‌ از معدود کشورهایی است که تاکنون از امضای پروتکل بازدارندگی حقوقی کاربرد جنگ‌افزارهای بیولوژیکی سر باز زده و اکنون که به دانش این نوع از سلاح‌های بیولوئژیکی دست یافته سعی دارد تا از آنها برای آزمایش و تهدید جوامع دیگر بهره ببرد. چنین اقداماتی از سوی رژیم آمریکا قطعاً باعث خواهد شد که کشورهای دنیا نه تنها مرعوب نشوند بلکه خشم بیشتری نسبت به ایالات متحده پیدا کنند و حتی مردم این کشور نیز در آینده نزدیک علیه سیاست‌های حکام خود قیام خواهند کرد. /882/ 101/

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین