حجاب در ترازوی اجبار
نقدی بر یک مغالطه؛
باید از آذر منصوری پرسید نظرتان در مورد چراغ قرمز اجباری، پلیس اجباری، مدرسه اجباری و هزاران باید و نباید اجتماعی و قانونی که همه مقید به قید الزام هستند چیست؟
سلفی با طعم غفلت
یادداشت؛
اگر کسی سعی در اصلاح عیوب خود داشته باشد، اصلا فرصت نمی‌کند که به دیگران فکر کند، چه رسد به این که بخواهد زندگی‌اش را به آن‌ها نشان دهد و منتظر لایک‌ها باشد.
منطق برجامی درباره حجاب
نقدی بر اظهارات شاذ آذر منصوری؛
اینکه ممکن است به دلیل قرابت فکری اقدامات این افراد، خانم منصوری را جو زده نماید نمی‌تواند استدلال و دلیلی برای مقابله با حجاب از سوی زنان ایرانی تلقی شود.
سیره پژوهی باید از سطح اجتماعی به سطح تمدنی ارتقا یابد
در مراسم رونمایی از آثار جدید پژوهشکده تاریخ و سیره اهل‌بیت(ع) مطرح شد؛
رییس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: سیره منحصر در مباحث راهبردی نیست، حتما باید به سیره راهبردی حتی فرا راهبردی یعنی سیره تمدنی هم توجه کنیم.
ثبت بیش از ۴۶ هزار فعالیت در سامانه بچه‌های مسجد
رئیس ستاد هماهنگی کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور، همزمان با میلاد حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام، از ثبت بیش از ۴۶ هزار فعالیت در سامانه بچه‌های مسجد خبرداد.
طنز | پدیده چوب‌خواری
آشنایی اینجانب با چوب‌خواری از اونجایی شروع شد که دیدم یکی از وزرای جوان، باحال و خوشحال دولت دوازدهم گفته: «من چوب مبارزه با فساد رو می‌خورم».
عدالت؛ همت و برکت در انقلاب و نظام اسلامی
تأملی در بیانیه گام دوم انقلاب؛
یکی از برکت‌های اصلی و اساسی در نظام اسلامی که در این چهل سال به منصه ظهور رسید و مردم با تمام وجود آن را حس کردند، موضوع عدالت است.
گاندو، سریالی انتقادی در تراز گام دوم انقلاب
اهل سیاست اگر با عینک آینده پژوهانه به سریال گاندو و بازخوردهای آن بنگرند، شدت و حدت ناراحتی‌شان را کم کرده و به دلجویی از عناصر سازنده سریال خواهند پرداخت.
مرض باستی هیلزی
یادداشت؛
شهرک باستی هیلز نه یک شهرک که چهره عریان شده سرمایه‎­داری و نمادی از بی‎هویتی و خودباختگی عمیق فرهنگی است که این همه البته تنها بخشی از علائم عارضه مذکور به حساب می‎آید.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین