۲۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۸
کد خبر: ۶۵۷۹۵۲
پ
کودکان یمنی؛
جهان با دو انتخاب روبرو است: با حمایت از کودکان یمنی مانع از مرگ هزاران و گرسنگی میلیون ها کودک شود یا به تماشای قربانی شدن کودکان در آتش جنگ بنشیند.
خبرگزاری رسا - گروه بین الملل: یمن در وخیم ترین قحطی دنیا در 100 سال گذشته به سر می برد. 80 درصد از مردم یمن نیاز به کمک های بشردوستانه دارند. جنگ بیشتر از 3.6 میلیون نفر را مجبور به فرار از خانه های خود کرده است که از این تعداد بیش از 1.7 میلیون کودک هستند.
خبرگزاری  اسکای نیوز انگلیس نوشت: اگر چه تماشای تصاویر کودکان دچار سوء تغذیه آزار دهنده است اما ما باید با این واقعیت دردناک روبرو شویم، اگر اقدامی برای نجات کودکان یمنی انجام نشود، بسیاری از آنها به طرز دردناکی خواهند مرد. جنگ و قحطی میلیون ها کودک یمنی را به سمت گرسنگی شدید و مرگ سوق می دهد. به چه گناهی مرا می کشید
بمب باران های هوایی مناطق مسکونی و ممانعت از فعالیت نیروهای بشردوستانه توسط عربستان و متحدانش کشتار کودکان یمنی را به دنبال داشته است. بیش ده ها هزار کودک به طور مستقیم در بمب باران ها یا غیر مستقیم در اثر سوء تغذیه یا بیماری در این 5 سال در اثر این جنگ کشته شده اند.
به گزارش یونیسف بیش از 24 میلیون نفر در یمن نیازمند شدید به کمک فوری هستند. از هر 5 کودک یمنی 4 نفر (12.3 میلیون کودک) نیاز بسیار فوری به کمک دارند. جنگ با خود کمبود غذا و بیماری وبا به ارمغان آورد اما کودکان یمنی اکنون باید با بیماری کرونا نیز دست و پنجه نرم کنند. کرونا شرایط بد کنونی را بسیار وخیم تر کرده است. به چه گناهی مرا می کشید
سیستم درمانی یمن در آستانه فروپاشی قرار دارد، بعد از سال ها جنگ تنها نیمی از مراکز بهداشتی در حالی که با کمبود شدید دارو و تجهیزات و کادر درمانی نیز روبرو هستند  قابل استفاده می باشند. بسیاری از مراکز درمانی از لوازم اولیه مقابله با کرونا نظیر ماسک و دستکش نیز محروم هستند، چه رسد به اکسیژن و دیگر لوازم لازم برای درمان کرونا، عدم دسترسی مناسب به آب تمیز و مواد بهداشت نیز سبب سرعت بخشی گسترش ویروس کرونا در یمن شده است. نزدیک به 10 میلیون کودک یمنی از آب سالم و لوازم بهداشتی کافی محروم هستند.
به گزارش یونیسف اگر تا پایان این ماه کشورهای جهان برای نجات کودکان یمنی اقدامی نکنند:  
 5 میلیون کودک زیر 5 سال در برابر بیماری های کشنده در امان نخواهند بود.
 24 هزار کودک بر اثر گرسنگی با خطر مرگ روبرو هستند.
 1 میلیون کودک مکمل های مغذی حیاتی و ویتامین دریافت نخواهند کرد و نیم میلیون مادران باردار و شیرده از مواد مغذی ضروری محروم خواهند شد.
 19 میلیون یمنی که از این تعداد 1میلیون مادر باردار و شیرده هستند، دسترسی به مراقبت های بهداشتی نخواهند داشت.
دسترسی 3 میلیون کودک به آب سالم و لوازم بهداشتی قطع خواهد شد و اجتماع های محل زنگی آنها بسته خواهد شد.
تاوان جنگ برای منافع رژیم سعودی و متحدانش را کودکان بی گناهی می دهند که در برابر این همه ظلم هیچ راهی برای مقابله ندارند. به چه گناهی کشته می شوند؟ اوج فاجعه جایی است که قاتل او خود به دنبال جمع آوری کمک برای اوست!!! آیا کمک هایی که برای کودکان یمن جمع آوری می شود به دست آنها می رسد وقتی که جنگ افروزان خود پیش قدم جمع آوری کمک شده اند؟!
نویسنده: کاظم نجاتی تحلیلگر مسائل بین الملل
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
بهرام از نجف آباد
Iran, Islamic Republic of
13:46 - 1399/04/25
با شنیدن گزارش‌هایی مبنی بر دیده شدن موارد ابتلا به "طاعون خیارکی"، نگرانی در مورد شیوع آن افزایش یافته است اما متخصصان حوزه سلامت باور دارند که نیازی به نگرانی نیست.
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
11:48 - 1399/04/27
خداوند یمن را از دست استکبار جهانی نجات دهد
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
آخرین اخبار
پربازدید
پربحث
پرطرفدارترین