۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۳
کد خبر: ۶۹۲۲۱۵
پ
رئیس ستاد زکات شهرستان کاشان خبر داد؛
اصفهان - حجت الاسلام سهراب زاده از جمع آوری ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات در شش ماهه نخست سال جاری در شهرستان کاشان در سال گذشته خبرداد.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا در کاشان، حجت الاسلام مجید سهراب زاده ظهر امروز در نخستین جلسه شورای زکات کاشان که درسال جاری برگزار شد، گفت: از ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان زکات واجب و مستحبی جمع آوری شده در شهرستان کاشان، ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان از سوی اداره کاشان و ۱ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از سوی اداره راوند کاشان جمع آوری شده است.

وی با اشاره به اینکه بخش قمصر کاشان با جمع آوری ۵۳۰ میلیون تومان رتبه نخست پرداخت زکات در شهرستان کاشان را به خود اختصاص داده است، افزود: بخش برزک و مرکزی هرکدام با ۵۲۰ میلیون تومان، منطقه راوند ۳۰۰ میلیون تومان و بخش نیاسر با ۶۵ میلیون تومان زکات رتبه‌های بعدی پرداخت زکات در شهرستان کاشان را دارند.

به گفته وی زکات جمع آوری شده در شهرستان کاشان صرف خرید جهیزیه، کولر، ساخت مسکن، تهیه سبدکالا و ارزاق، تهیه پوشاک، بهداشت و درمان، تحصیلات و پروژه‌های عام المنفعه برای محرومین شهرستان کاشان هزینه شده است.

حجت الاسلام سهراب زاده از تشکیل شورای زکات در تمامی روستا‌های بخش‌های مرکزی، قمصر، نیاسر و برزک کاشان خبرداد و تصریح کرد: شورای زکات تنها درتعداد معدودی از روستا‌های این بخش‌ها یا فعال نیستند و یا نیمه فعال هستند. 

وی همچنین ازصنایع بعنوان یکی از ظرفیت‌های پرداخت زکات مستحبی شهرستان کاشان نام برد و به لزوم تشکیل شورای زکات در شهرک‌های راوند و امیرکبیرکاشان اشاره کرد و گفت: ساماندهی کمک‌های صنایع می‌تواند در توزیع عادلانه کمک‌ به محرومان جامعه موثر باشد.

رئیس شورای زکات شهرستان کاشان ازجمع آوری یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات فطریه و کفارات در سال جاری در شهرستان کاشان خبرداد./۱۳۰۷/پ210/
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
لطفا نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص،قومیت‌ها باشد و یا با قوانین کشور و آموزه های دینی مغایرت داشته باشدمنتشر نخواهد شد.
پرطرفدارترین