ابعاد شخصیتی حضرت امام برای جوانان تبیین شود
امام جمعه یاسوج:
نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر به جوانان که در این عصر فضای مجازی زندگی می‌کنند امام را نشناسیم خطای بزرگی مرتکب شده‌ایم، توصیه می‌کنم ابعاد شخصیتی حضرت امام برای جوانان و مردم تبیین شود.
واکاوی خط امام خمینی در برنامه بدون توقف
از شبکه سه سیما
شبکه سه سیما با ساخت برنامه ترکیبی چالشی «بدون توقف» با عنوان واکاوی خط امام(ره) در تلاش است تا به شبهات و معضلات اجتماعی، فرهنگی و سیاسی مختلف پاسخ دهد.
هدف ولایت فقیه، تحقق اراده خداوند در جهان است
حجت الاسلام رحمانی گفت: جنبه توحیدی سیره امام خمینی (ره) در نفی سلطه طاغوت است؛ در تمام مسیر حرکت امام راحل که از ابتدای سال ۴۲ شکل گرفت و تا زمان وفات ایشان ادامه داشت، بحث استکبار ستیزی و مبارزه با طاغوت بود که در سیره ایشان بسیار قابل مشاهده است.
مکتب امام خمینی و خطر تحریف مدعیان خط امام (2)
یادداشت؛
کسانی که می‌گویند باید احکام الزامی دین را از قوانین لازم الاجرای کشور جدا کرد، حتما متاثر از مبانی سکولاریسم هستند، گرچه لباس روحانیت به تن داشته باشند.
حیات زیر سلطه بیگانگان‏ ارزش ندارد
در سیره امام خمینی (ره) زیر بار سلطه دشمنان رفتن، به معنای عبور از خط قرمز‌ها و نادیده گرفتن اصول و مبانی مسلّم اسلام است و عدم رعایت این اصل با اصل عزت و استقلال مسلمانان منافات دارد و به اجرای قانون کاپیتولاسیون که عملاً برآیند آن، سلطه قضایی و سیاسی اجانب بر مسلمانان بود، اعتراض داشته است.
سکولارستیزی در اندیشه سیاسی امام خمینی
یادداشت
اندیشه سیاسی امام خمینی (ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب اسلامی، اندیشه‌ای برگرفته از مبانی اصیل قرآن و سنت است. امام (ره) برخلاف جریان سکولاریسم، معتقد به پیوند عمیق دین و سیاست است تا جایی که اسلام را دینی سیاسی-عبادی می‌داند.
تأکید امامین انقلاب بر تقویت مبانی دینی و اعتقادی در مراکز علمی
دانشگاه کارکردهای اساسی در جامعه دارد و علاوه بر علم آموزی، دغدغه‌هایی فراتر از مرزهای علم نیز دارد و باید تمام ابعاد انسان را مورد توجه قرار دهد.
مکتب امام خمینی و خطر تحریف مدعیان خط امام (1)
یادداشت؛
[گاهی] صریحاً با انقلاب مخالفت نمی‌شود، [بلکه] با مبانی و مبادی اعتقادی انقلاب مخالفت می‌شود؛ روی این‌ها باید حسّاس بود.
تنها اقدام درست آمریکا از منظر امام خمینی
آمریکا در آغاز رابطه با ایران اقدام به کارهای نیکوکارانه‌ای مثل ساخت مدارس، بیمارستان‌ها و مؤسسات خیریه کرد تا تصویر خیرخواهانه‌ای از خود در اذهان ایرانی‌ها بسازد.
پرطرفدارترین