تفکیک هویت حسینی از هویت یزیدی
قیام اشک ۶؛
یکی از کارکرد‌های هویتی مجالس عزاداری برای جامعه ایران، حفظ کیان ملت ایران است و امام خمینی (ره) خاطرنشان می‌کنند که حفظ کیان اسلام در معرکه جهان بینی‌ها و جهان خواری‌ها در گرو تشکیل مجالس عزاداری و تداوم آن است.
او برای انقلاب به منزله حضرت ابوذر بود
به مناسبت رحلت آیت الله طالقانی؛
مرحوم آیت‌الله طالقانی از پیشگامان و باسابقه‌ترین مبارزان روحانی علیه رژیم پهلوی بود و همواره فراتر از احزاب و گروه‌های سیاسی، اجتماعی و حتی ایدئولوژیک عمل می‌کرد که این مسئله نشان‌دهنده شرح صدر قرآنی و وسعت مشرب سیاسی و ایمانی او با الهام از قرآن بود.
ای‌کاش «خمینی» در میان شما بود
یادنامه قیام ۱۷ شهریور؛
در صبحگاه 17 شهریور سال 1357 ارتش شاهنشاهی لوله تفنگ خود را به روی مردمی که در تظاهرات مسالمت‌آمیز شرکت کرده بودند گشود و از زمین و هوا ناجوانمردانه مردم را به رگبار بست و تظاهرات مردم برپا خاسته تهران در میدان شهدا را به خاک و خون کشید.
درس قیام اباعبدالله
قیام اشک ۵؛
مجالس عزاداری همواره در پویایی حیات سیاسی شیعه اثرگذار و منشأ تحولات در حیات تاریخی شیعیان بوده است و نمود عینی تأثیرگذاری این مجالس را در پیروزی انقلاب اسلامی ایران به‌خوبی می‌توان مشاهد کرد.
شهید باهنر متفکر، اسوه و الگوی فراموش‌نشدنی است
رهبر معظم انقلاب:
گزیده‌ای از بیانات حضرت آیت‌ الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت سالگرد شهادت شهید محمدجواد باهنر در خطبه‌های نمازجمعه سال ۶۳ منتشر شد.
بـازوی ضدتـروریسـتی انقلاب اسلامی
چرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضدتروریست دنیاست؟
بازسازی فقه شیعه از مقاصد سکولار تا مکتب امام خمینی
یادداشت؛
مقاصد متصور در فضای جامعه علمی ما فاصله عظیمی از آنچه در فقه مالکی به عنوان مقاصد شناخته می شود دارد.
نشست میزان تحقق مکتب امام خمینی برگزار شد
نشست علمی کارنامه میزان تحقق مکتب امام خمینی (ره) با حضور صاحب نظران در این عرصه برگزار شد.
الگوی خدمت به مردم
یادداشت؛
در اسلام «خدمت به مردم»، «برای مردم کار کردن»، «برای مردم زحمت کشیدن» و «به مردم سود رساندن» اهمیت بسیار زیادی دارد تا آنجا که نشانه برتری و ریاست قوم معرفی شده است.
پرطرفدارترین